Uzyskanie stopnia doktora przez Pana Przemysława Sołka17.12.2019 09:11

Miło nam jest poinformować, że dnia 11 grudnia 2019 roku Rada Naukowa Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora z wyróżnieniem mgr Przemysławowi Sołkowi w Dziedzinie Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, dyscyplinie Nauki Biologiczne.

Temat rozprawy: Wykorzystanie komórkowego modelu do badań in vitro mechanizmów toksyczności leków przeciwdepresyjnych o różnym profilu działań niepożądanych.

Przemysław Sołek jest absolwentem kierunku Biotechnologia Molekularna Pozawydziałowego Zamiejscowego Instytutu Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie Instytutu Biologii i Biotechnologii,  laureatem dwóch ogólnopolskich konkursów na najlepszą pracę magisterską z zakresu genetyki organizowanych przez Polskie Towarzystwo Zootechniczne oraz Internetową Promocję Nauki. Od 2012 roku zatrudniony jest na stanowisku asystenta w Zakładzie Fizjologii i Rozrodu Zwierząt, gdzie rozpoczął realizację pracy doktorskiej w ramach projektu PRELUDIUM, który otrzymał finansowanie w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Nauki. Dodatkowo uczestniczył w realizacji 8 zewnętrznych projektów badawczych finansowanych z NCN, KBN, RPO oraz UR jako kierownik, koordynator i wykonawca. Stypendysta w Instytucie Farmakologii PAN w Krakowie i Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w ramach programu ERASMUS+, Instituto Politécnico de Portalegre (Portugalia). Przemysław Sołek jest również zdobywcą prestiżowego konferencyjnego stypendium EMBO Travel Award (Majorka, Hiszpania) przyznawanego przez Europejską Organizację Biologii Molekularnej. W chwili obecnej jest współautorem ponad 18 publikacji naukowych o łącznym IF~52,34 i punktacji ministerialnej MNiSW~515 (według starej punktacji). Jest także współautorem 18 doniesień konferencyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Indeks Hirscha = 5.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!