Udział studentów Biotechnologii w Sanofi Open Day12.12.2019 08:33

29 listopada br. studenci z Instytutu Biologii i Biotechnologii wzięli udział w Dniach Otwartych Zakładu Produkcyjnego firmy Sanofi - jednej z największych firm przemysłu farmaceutycznego w Polsce. Wydarzenie zapoczątkowała seria mini wykładów. Dyrektor zakładu opowiedział studentom historię całej firmy, w szczególności oddziału w Rzeszowie, a managerowie działów przybliżyli procedury bezpieczeństwa jakie obowiązują w fabryce. Studenci mieli możliwość zapoznać się z pracą działu kontroli jakości oraz wymaganiom stawianym lekom i kosmetykom przez normy prawne. Po wykładach studenci zwiedzili zakład produkcyjny, gdzie prześledzili cały proces wytwarzania leków (od dostarczenia składników do gotowego produktu). Uczestnicy mieli okazję obejrzeć nowoczesne laboratoria, w których przeprowadza się m.in. analizy czystości leków. Na zakończenie wszyscy zwiedzający otrzymali upominki.