Pracownik IBB honorowym współpracownikiem naukowym Gembloux Agro-Bio Tech-University of Liège w Belgii11.12.2019 12:31

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr hab. Małgorzata Kus-Liśkiewicz, została powołana na honorowego współpracownika naukowego Gembloux Agro-Bio Tech-University of Liège w Belgii. W ramach współpracy realizowane są badania naukowe dotyczące wykorzystania metabolitów drożdży niekonwencjonalnych do syntezy nanomateriałów. Część wyników prowadzonych eksperymentów została opublikowana w czasopismach o zasięgu międzynarodowym, tj. w Biotechnology Progress oraz w Microbial Cell Factories (poniżej szczegółowe dane).

- Characterization of a nontoxic pyomelanin pigment produced by the yeast Yarrowia lipolytica; Ben Tahar I, Kus-Liśkiewicz M, Lara Y, Javaux E, Fickers P; Biotechnol Prog; 2019 Sep 16:e2912;

- Green pyomelanin-mediated synthesis of gold nanoparticles: modelling and design, physico-chemical and biological characteristics; Ben Tahar I, Fickers P, Dziedzic A, Płoch D, Skóra B, Kus-Liśkiewicz M; Microb Cell Fact; 2019 Dec 3:18,210

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!