Wykład Prof. Suresha Rattana na Wydziale Biotechnologii16.03.2018 21:28

W dniu 16 marca Profesor wizytujący Wydział Biotechnologii Suresh Rattan z Uniwersytetu Aarhus wygłosił dla studentów oraz pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego wykład zatytułowany BIOLOGICAL AGEING: FROM HOMEODYNAMICS TO HORMESIS.

Prof. Suresh Rattan jest cenionym na świecie specjalistą w dziedzinie biogerontologii. Od 1984 r. kieruje Laboratorium Starzenia Komórkowego w Katedrze Biologii Molekularnej i Genetyki na Uniwersytecie w Aarhus w Danii. Jest autorem i redaktorem ponad 250 artykułów naukowych oraz 15 książek na temat biologii starzenia się a także 3 książek popularnonaukowych, jest także założycielem i redaktorem naczelnym czasopisma "Biogerontology”. Suresh Rattan jest w bieżącym roku akademickim profesorem wizytującym Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas swojego pobytu na Wydziale Biotechnologii Prof. Suresh Rattan prowadzi seminaria oraz pracownie dyplomowe ze studentami biotechnologii.