Dziekan dr hab. Maciej Wnuk, prof UR gościem Department of Experimental Biomedicine and Clinical Neuroscience, University of Palermo16.02.2018 19:40

W dniach 29.01-01.02 dziekan Wydziału Biotechnologii dr hab. Maciej Wnuk, prof. UR był gościem Department of Experimental Biomedicine and Clinical Neuroscience, University of Palermo. Wizyta odbyła się na zaproszenie prof. Francesco Cappello, w jej trakcie został wygłoszony wykład zatytułowany „The role of methylotransferase DNMT2/TRDMT1 in cellular senescence” oraz omówiona współpraca w ramach pracy doktorskiej Pani mgr inż. Kamili Filip zatytułowanej „Role of DNMT2 in the pathogenesis of noninsulin-dependent diabetes mellitus”.

Pani mgr inż. Kamila Filip jest absolwentką kierunku Biotechnologia Uniwersytetu Rzeszowskiego (studia ukończyła w 2017). Po studiach wyjechała na staż absolwencki w ramach programu ERASMUS PLUS, a następnie otrzymała 3 letnie stypendium na realizację pracy doktorskiej z zakresu biomedycyny oraz neurobiologii. Opiekunem pracy doktorskiej jest Antonella Marino Gammazza, PhD oraz prof Marianna Lauricella.